Kaplnka Panny Márie zázračnej medaily 2017

Kaplnka Panny Márie zázračnej medaily 2017
 • 201803061509440.dsc_0140.jpg
 • 201803061509440.dsc_0143.jpg

  Čas realizácie: Júl 2017

  Lokalita: Bratislavské Arcibiskupstvo Misijné spoločenstvo sv. Vincenta de Paul Bratislava

  Rozmery : celková plocha 50 m2
  Materiál  :zlato, smalt, prírodný materiál
  Návrh : Don Camillo
  Realizoval : Don Camillo, P. Šujeta, M. Jančišin, M. Kišáková, A. Šujetová, T. Biganič,   I. Oravcová, A. Vislocká, o. Cyril Bučko,
  Misijné spoločenstvo sv. Vincenta de Paul v Bratislave – Prievoze sídli v novovybudovanom rozsiahlom komplexe ktorého dominantnou stavbou je chrám. Na odvrátenej strane steny svätyne sa nachádza kaplnka ktorá slúži predovšetkým na liturgizovanie príležitostných sv. omší alebo iné aktivity spojené s farskou pastoráciou. Spomínaná kaplnka prešla jemnou rekonštrukciou ktorá sa dotkla výmeny okien za nové výplne s vitrážami ilustrujúcimi život sv. Kataríny Labouré no a hlavne novej sakrálnej výzdoby interiéru v podobe mozaiky spojenej s novým bohostánkom ktorý je jej súčasťou.

  Centrálnou postavou mozaiky je Panna Mária stojaca na zemeguli nohami šliapajúc po hlave hada zo zjavenia sv. Kataríny Labouré v kompozícii so zázračnou medailou. Túto centrálnu časť mozaiky dopĺňa nový bohostánok dizajnovo vkomponovaný do celkovej koncepcie. Na ľavo je znázornená scéna nadprirodzeného videnia sv.  Kataríny Labouré ktorej sa zjavuje sv. Vincent de Paul.

  Pre vyváženosť na pravej strane je znázornená biblická scéna milosrdného samaritána kompozične previazaná s „úzkou bránou“. Chceli sme podčiarknuť milostivý rok Božieho milosrdenstva a ukázať že jedine skutky Božej lásky nás bezpečne prevedú úzkou bránou k samému Bohu ako to vo svojom živote neustále ukazovala aj sv. Katarína Labouré.